Zdeňka Tomášová

Fotografování

Fotografování se mu věnuji od roku 2008. Nejprve jsem byla spíše samouk a později jsem se seznámila s klasickými a současnými přístupy. Oba přístupy při focení uplatňuji a přizpůsobuji je podle tématu a záměru. Absolvovala jsem 2 ročníky kurzu Akademie současné fotografie v Praze v letech 2013 až 2014. 


Krajinářská fotografie

 

Věnuji se klasické krajinářské fotografii a focení vody v krajině. Voda je všudypřítomná ve všech skupenstvích, mění svou podobu podle charakteru krajiny, ve které se vyskytuje, dává jí energii a život. Voda krajinu tvaruje a mění, nechává po sobě stopy. Přitahuje a komunikuje. Voda v krajině na mně působí očistně, životodárně a posvátně. Baví mě pozorovat kontrast mezi vodní krajinou středomořskou, kterou fotím na ostrovech Malty a krajinou Českou. Těmito fotografiemi obdivuji krásu krajiny a přírody.Fotoprojekty

 

Fotografie ukazují věci nebo události, které jsou součástí mého života a nějakým způsobem mě oslovují a o kterých si myslím, že stojí za zachycení a sdílení. Jsou vždy tvořené souborem několika fotogafií, kdy vizuální stránka podporuje určitou myšlenku nebo dojem. Nesnažím se věci přikrášlovat, spíš se snažím je podat tak, jak je vidím. 


01.jpg Doprava
Hezká a ošklivá fotka na téma doprava
01.jpg Teritoria
Malá pracovní zázemí, osobní teritoria.
01.jpg Fitness
Fitness bunkr
01.jpg Brambory
Malá reportáž ze sklizně brambor
01.jpg Plážoví lidé
Úkryty plážových lidí
01.jpg Kladení
Kladení vajec v lese na procházce, kladení myšlenek
01.jpg Inventura drobného majetku
Inventura v den nevýznamných narozenin
Brambory DSC_6386.jpg Brambory II
Sklizeň dětskýma očima
Hledej tiše 1.DSC_5601_00002.jpg Hledej tiše
Kde bydlí bůh
knezka-jaro-ritual.jpg Kněžka, jaro, rituál
Jarní pálení Morany, jako odevzdání toho, co nepotřebujeme
Zahrádka 1.DSC_5432.jpg Zahrádka
Co nám dává....